Růžová domácnost - úklid domácnosti Ostrava

Menu

Zajímavosti pro domácnost

Bydlení podle Feng Shui

Feng Shui je starobylé čínské umění, které ukazuje, jak uspořádat předměty, abychom dosáhli harmonie, zdraví, štěstí, lásky a také bohatství. Soustředí se na bytové energie a jejich správné působení na člověka. Využívá především barvy a osvětlení.

Jak to vypadá v praxi? Velmi důležité je zvolit správný odstín pro barvu stropu. Z hlediska příznivého vyzařování a správné energické cirkulace se doporučují výhradně světlé odstíny. Podobné tóny by se měly objevit v ložnici, a to i na stěnách. Doporučuje se krémově šedá, světle hnědá a nebo růžová. Vyhnout bychom se rozhodně měli červené a oranžové. Tyto barvy jsou totiž pro spánek zcela nevhodné. Neumožní nám uvolnit se a uklidnit.

Mohlo by se zdát, že vhodnou barvou je modrá. Ani tu bychom však neměli při malování stěn používat, protože způsobuje, že se lidé cítí chladně, odtažitě a introspektivně. Hodí se pouze do koupeny, protože představuje prvek vody.

Když potřebujeme opticky zvětšit malý prostor, měli bychom sáhnout po pastelových barvách. Barvy podobné červené nám pomohou vytvořit stimulující pocit, oproti tomu například modrá spíše uklidní. „Nejdůležitější však je, aby se lidé doma cítili příjemně a každý měl koutek s místem na vše, co má rád. To je základ šťastného bydlení“, shodují se odborníci.

Pokud jste dostali chuť na změnu, ale nemáte dostatek finančních prostředků, nezoufejte. Bytoví architekti se shodují, že často stačí málo, aby stávající prostor prokoukl. Pro začátek pomůže třeba nové povlečení, koberečky a jiné bytové doplňky. Mnohdy také postačí, když se člověk zbaví věcí, které má doma úplně zbytečně.

Další zajímavosti z minulých měsíců