Růžová domácnost - úklid domácnosti Ostrava

Menu

Zajímavosti pro domácnost

Bílý čaj – tajemné dědictví

Bílý čaj představuje ten nejjemnější a nejznamenitější druh čaje. Dříve byl výjimečný – taky jej směli popíjet jen ti vysoce postavení. Čína se čajem proslavila a jen čínští císaři si doušky lahodného »moku« mohli dopřávat.

Teď už ale nemusíme pročišťovat svá těla jen čajem zeleným, pořádat můžeme dýchánky s bílou variantou – má lahodnou chuť, blahodárné účinky, a ty jsou pro naše tělo skvělé!

Během krátkého období v roce se na plantáže vydají sběratelé, aby »ukořistili« ty první, ještě nerozvinuté lístečky. Když začne období dešťů, čajové pupeny se rozevřou do lístků a přicházejí o jemnou, svěží a jedinečnou chuť bílého čaje. A proč bílý čaj? Možná právě proto, že lístky mají stříbřitě-bílé chloupky.

Tajemství tohoto nápoje spočívá v tom, že obsahuje účinné antioxidanty. Tyto látky zabraňují předčasnému stárnutí pleti a také vaše tělo se dostane popíjením tohoto čaje do lepší kondice. Antioxidanty pomáhají v boji proti stresu, bakteriím a virům, snižují hladinu cholesterolu a vysoký krevní tlak, prospívají srdci, kostem i zažívání. Jste prochladlí, máte horečku? Není nic lepší než si uvařit bílý čaj – a vaše teplota bude ta tam. A další důležitá informace pro vás může být ta, že má poměrně nízký obsah kofeinu.

Další zajímavosti z minulých měsíců